اگر چه خانواده‌های سراسر جهان در دهه‌های گذشته به شدت از لحاظ ساختار و تغییرات در روند جهانی و تغییرات جمعیتی تغییر کرده‌اند، اما سازمان ملل متحد همچنان خانواده را به عنوان واحد اصلی جامعه می‌شناسد.

مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳ به تصویب رسید، ۱۵ ماه مه برابر با ۲۵ اردیبهشت را روز جهانی خانواده اعلام کرده است و همه ساله این روز در کشورهای مختلف گرامی داشته می‌شود.

هدف از نام‌گذاری روز جهانی خانواده

هدف از گرامیداشت این روز، اهمیت دادن جوامع جهانی به خانه و خانواده به عنوان اصلی‌ترین رکن جامعه و حل چالش‌ها و مشکلاتی است که در دنیای امروز، کانون گرم زندگی را تهدید می‌کند.

روز بین‌المللی خانواده، فرصت مغتنمی است برای ارتقاء آگاهی از مسائل مربوط به خانواده و فرآیندهای اجتماعی، اقتصادی و جمعیت شناختی که بر آن‌ تاثیر می‌گذارد.

این روز الهام بخش مجموعه‌ای از رویدادهای آگاهی بخش در روابط خانوادگی می‌باشد و در بسیاری از کشورها، فرصتی است برای برجسته‌سازی زمینه‌های مختلف مورد علاقه‌ی خانواده و اهمیت دادن به آن‌ها.

علاوه بر آن، روز جهانی خانواده فرصت مناسبی است برای ارتقای سطح آگاهی عمومی درباره مسائل مربوط به خانواده و بسط آن در جوامع مختلف.
در ایران اسلامی نیز همچون دیگر کشورهای جهان، دولت و مردم با گرامی‌داشت این روز حمایت خاص خود را از کانون گرم خانواده اعلام می‌دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

79 + = 83

معرفی سرپرست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی


معرفی سرپرست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی
نام: تکتم
نام خانوادگی: حقدادی
مرتبه علمی: استادیار
تلفن: 05632391259
رایانامه:
haghdadi@birjandut.ac.ir

پیام مشاور
نگذار چیزی موجب پریشانی تو گردد و یا تو را بترساند همه چیز گذرا است مگر خداوند که ازلی و ابدی است.
عضویت در کانال تلگرام
نظرات