دوران دانشجویی در زندگی افراد جزء مهمترین بخشهای مهیج و محرک می­باشد، در این دوران، دانشجویان و والدینشان با تغییرات جدیدی مواجه می­­شوند و دانشجویان علاوه بر آماده شدن برای یک زندگی حرفه­ای با چالش­های متفاوت برای یادگیری درباره خود و دنیای اطرافشان دست و پنجه نرم می­کنند. دوره دانشجویی برای والدین نیز دوره­ای توام با تغییرات شایان توجه می­باشد و آنها را نیز دستخوش احساسات و هیجانات متفاوتی می­کند.

در چنین شرایطی دانشجو علاوه بر توانمندی­های شخصی خود نیازمند منابع حمایتی ویژه می­باشد. تعامل و همکاری والدین محترم در جهت ارتقاء فکری و تربیتی فرزندانشان و پیشگیری از ایجاد معضلات احتمالی و آسیب‌های اجتماعی که سلامت شخصیت آنها را تهدید می‌کند می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

در این راستا واحد ارتباط خانواده و دانشگاه به عنوان یکی از واحدهای تحت نظارت مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه صنعتی بیرجند بر آن است تا با ایجاد پل ارتباطی بین خانواده­های معزز دانشجویان و دانشگاه، زمینه ارتقاء سلامت روانی دانشجویان و خانواده­ها و به تبع آن، زمینه ارتقاء بهداشت روان جامعه را فراهم نماید.

این دفتر تلاش خواهد کرد با همیاری و همفکری خانواده­های محترم عزیزان دانشجو، محیط علمی و فرهنگی دانشگاه را روز به روز سالم­تر و پویاتر ساخته و زمینه­ی رشد استعدادهای دانشجویان را بیش از پیش فراهم سازد.

خدمات قابل ارائه

  • استفاده از ظرفیت خانواده‌ها در راستای حل مشکلات دانشجو و دانشگاه
  • آشناسازی هرچه بیشتر خانواده‌ها با دانشگاه و مسائل مختلف آن
  • آموزش خانواده‌ها در جهت ایفای نقش بیشتر در فرآیند پرورش دانشجویان
  • کمک به افزایش مهارت­های ارتباطی خانواده با دانشجو و رفع نیازهای عاطفی او در مواقع بحران و مشکلات زندگی دانشجویی
  • بررسی وضعیت پیشرفت تحصیلی و سلامت جسمی و روانی دانشجویان در طول تحصیل
  • ایجاد کانال ارتباطی دانشگاه با والدین به منظور اطلاع رسانی بحران­ها، شرایط اضطراری و استرس­های زندگی دانشجویی برای پیشگیری از آسیب­های احتمالی
  • برگزاری جلسات گروهی هم­اندیشی با والدین دانشجویان
  • بالابردن سطح آگاهی و شناخت خانواده از قوانین و ضوابط آموزشی، تقویم آموزشی، شیوه برخورد صحیح در رویارویی با مسائل و مشکلات احتمالی تحصیلی– اجتماعی دانشجو

لذا تعامل و همکاری والدین محترم با این دفتر در جهت ارتقاء فکری و تربیتی فرزندانشان و پیشگیری از ایجاد معضلات احتمالی و آسیب‌های اجتماعی که سلامت شخصیت آنها را تهدید می‌کند، می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

از همین رو خانواده­های محترم دانشجویان می­توانند هرگونه مسائل و مشکلات مرتبط با عزیزان خود را از طریق کانال­های ارتباطی ذیل مطرح و ارسال نمایند.

کارشناس واحد: خانم ملیحه تراب پور

تلفن مستقیم:  ۳۲۳۹۱۲۹۴-۰۵۶

پست الکترونیکی: m.torabpour@birjandut.ac.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 6 =

معرفی سرپرست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی

معرفی سرپرست مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشجویی
نام: راضیه
نام خانوادگی: خوشحال
مرتبه علمی: استادیار
تلفن: 05632391259
رایانامه:
rkhoshhal@birjandut.ac.ir

پیام مشاور
نگذار چیزی موجب پریشانی تو گردد و یا تو را بترساند همه چیز گذرا است مگر خداوند که ازلی و ابدی است.
عضویت در کانال تلگرام
نظرات