توی دوران نوجوونی برای کوتاه کردن موهام، به یه مغازه سلمونی سرکوچه مون میرفتم که آرایشگرش به شدت سیگاری بود. همیشه موقع کار، یه سیگار گوشه لبش بود و تا موهام رو کوتاه میکرد سه نخ سیگار رو حتما می کشید یادمه تا آخرشب هرجا میرفتم، همه میگفتن: سیگار میکشی؟! منم میگفتم: نه به جون مادرم من سیگار نمی کشم. بگذریم از اینکه بعضی ها خیلی هم باور نمیکردن!

هفته ی پیش توی پیاده رو راه میرفتم. یه آقایی جلوی مغازه عطرفروشی، یه کاغذ با یک عطر به دستم داد و به اصرارش وارد مغازه شدم. بلافاصله فروشنده هم من رو تحویل گرفت و شروع کرد از عطر و ادکلن هاش تعریف کردن. بعد هم یه ادکلن رو به دست و لباسم زد گفت این ماندگاری اش فوق العاده ست. از حق هم نگذرم خیلی خوشبو بود. نکته ی جالب اینه که با اینکه خرید نکردم تا همین دو سه روز پیش هرجا می رفتم، میگفتن: عطرت چیه؟ چه بوی خوبی؟ چند خریدی و از کجا خریدی؟

یادمون باشه مجاورت ها و ارتباط ها خیلی مهمه. وقتی با کسانی نشست و برخاست می کنیم و رفیق میشیم که مقید و مودب و فهمیده هستن ناخودآگاه از این رابطه تاثیر می گیریم و وقتی با اونایی رفاقت می کنیم که افراد آلوده ای هستن خواه ناخواه تاثیر می گیریم.

حواسمون رو جمع کنیم که با کی معاشرت می کنیم و دوستامون کی هستن. هر ارتباطی می تونه روی زندگی و رفتار ما اثر مثبت و منفی بذاره. شک نکنیم

با آرزوی بهترین ها
سیدمجتبی حورایی

One Response to بوی عطرها در زندگی ماندگارند‎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیام مشاور
نگذار چیزی موجب پریشانی تو گردد و یا تو را بترساند همه چیز گذرا است مگر خداوند که ازلی و ابدی است.
عضویت در کانال تلگرام